Reflexní masáže nohou

SENstudio - masáže BrnoReflexní masáž nohou, neboli reflexologie, vychází z několik tisíc let starých východních technik. Na chodidlech se nacházejí reflexní zóny, pomocí nichž lze harmonizovat funkci všech orgánů a pohybového aparátu. Reflexní terapie tak dokáže rychle a účinně pomoci jak při mnoha chronických potížích, tak také v akutních stavech. Masáž plosek nohou vás také zbaví bolesti nohou a přinese úlevu od únavy po celodenní zátěži. Reflexní masáž je velmi příjemným zážitkem a dokonale uvolňuje nahromaděný stres. Tato masážní technika je vhodná téměř pro každého. Nedoporučuje se pouze u nastávajících maminek v prvním trimestru a osob s poraněním kůže či akutními kožními nemocemi.

Reflexní masáž nohou jako diagnostická metoda

Masáže plosek jsou velmi příjemné. Přesto však mohou být v některých případech i mírně bolestivé. Bolest na jednotlivých reflexních ploškách (neboli zónách) signalizuje dysfunkci orgánu, jehož je reflexní zóna zakončením. Díky tomu lze použít masáž nohou také jako nástroj pro stanovení zdravotního stavu. Jedná se tedy o velmi zajímavou masážní techniku spojující poznatky východní medicíny s moderní lékařskou vědou.

Jak probíhá masáž?

Během masáže budete ležet a vnímat příjemné doteky a mírný tlak na jednotlivá místa na chodidle. Naši zkušené reflexní masérky postupně projdou celé chodidlo a zaměří na citlivá místa. Pomocí jejich promačkávání nebo naopak hlazení postupně dosáhnou harmonizace daného tělesného orgánu. Reflexní masáž je dobré opakovat častěji. S ohledem na aktuální stav nohou i celého těla vám doporučíme optimální frekvenci návštěv v našem brněnském masérském studiu. Prohlédněte si ceník reflexní masáže a neváhejte nás kontaktovat.

 

Objednejte se