Průběh thajské masáže

Lidé mají často představu, že thajská masáž je nějaké akrobatické cvičení, při kterém se strkají nohy za hlavu a lámou kosti. Také si často myslí, že je vhodná pouze pro zdravé a ohebné lidi. Thajská masáž má kořeny v Indické medicíně a má tak k velmi blízko k józe. Někdy je také nazývána „jóga pro líné“. Neznamená to ale, že pokud člověk není dostatečně flexibilní, ba dokonce má nějaké obtíže, nemůže jít na thajskou masáž. Dokonce je tomu spíše naopak. Thajská masáž rozhýbe i méně pohyblivé a zatuhlé části těla.

Individuální přístup

Thajská masáž nemá vždy stejný průběh. Existuje mnoho možností, jak dosáhnout relaxace. Základem je krátký rozhovor s klientem, kdy se terapeut zeptá na přání, potíže či onemocnění klienta. Není se tedy třeba obávat, že by terapeut klientovi během masáže ublížil … alespoň u nás, v našem masážním studiu, ne.

Kdo může přijít na masáž?

Kdo k nám tedy může přijít? Přijít může kdokoli. Pokud narazíme na to, že masáž není z jakýchkoli důvodů pro klienta vhodná, nebudeme ji provádět a doporučíme klientovi jiné postupy, nebo čekání na příhodnější stav. Avšak stavů, kdy nelze vůbec masírovat, je naprosté minimum.

Maruška, thajská masáž Brno

Komentáře jsou zakázany.