Třetí týden v Thajsku – rozloučení se s Chiang Mai / Jana

Ve třetím týdnu jsem absolvovala pokročilý kurz thajské masáže. Oproti začátečnickému kurzu byl spíše individuální formou a to díky tomu, že jsme se sešli pouze ve třech. Taky byl o dost rychlejší a náročnější, protože jsme měli méně času ve srovnání s předchozím. Ovšem oč byl pokročilý kurz náročnější, o to byl zajímavější. Jeho zaměřením byla thajská masáž v poloze na boku, která je vhodná pro těhotné ženy. Naše vyučující nám často zpestřovala výuku povídáním o péči o těhotné v Thajsku, také trochu zabrousila do astrologie, reflexologie a typologie lidí dle Ajurvédy.

janaside janaside2

Závěrečnou zkoušku jsem skládala sama, protože mí spolužáci měli jiný typ kurzu a je teprve závěrečná zkouška čeká. Tentokrát jsem já ta, jenž odjede poznávat krásy Thajska, a oni zůstanou v pomyslných lavicích…Aby ta změna ze studenta na baťůžkáře nebyla tak skoková, ještě jsme s přítelem a kamarádkou absolvovali jednodenní kurz vaření thajských pokrmů. Byl to opravdu ujikátní zážitek! Jen nevím jestli se náš šéfkuchař neminul povoláním – měl být spíše bavič.

janaside4 janaside3

Dnešek je posledním dnem v Chiang Mai, tak se rozloučíme nákupem na místním trhu a po cestě na nádraźí  také návštěvou chrámu Wat Kuu Kham. Pak už nastoupíme do vlaku a hurá směr Bangkok!

Komentáře jsou zakázany.