Chiang Mai – třetí rok, 1. den školy

„Samota neznamená, že nám chybí společnost, osamění je chvílí, kdy naše duše s námi může volně rozmlouvat a pomáhat nám rozhodovat o našich životech.“

P. Coelho

Jsem opět tady. V Chiang Mai, mém oblíbeném místě. Potřetí a rozhodně ne naposledy.

Po dvou letech uzrál čas, abych se sem vrátila. Rozšířit své obzory a vzdělání v Thajské masáži. Minulý rok jsem nemohla odcestovat, neb započalo rozšiřování SENstudia a s ním i rozsáhlá přístavba/rekonstrukce našeho domu.

Když jsem opouštěla Brno, uvědomila jsem si, že je to poprvé, kdy se do Thajska vůbec netěším. Znáte to, pocit zodpovědnosti za započatou věc, která ještě není hotová. Vymysleli jste si ji sami a i když víte, že se o to váš partner rád postará, máte špatné svědomí. A přesto ji opustíte. Cesta sem pro mě byla zvláštní. Neradostná, bez očekávání, s pocitem viny.

Tento pocit ze mě spadl ihned po tom, co jsem se poprvé vydala do města dát si večeři. Jako mávnutím kouzelného proutku ze mě ta tíha a napětí odešly a já si uvědomila, že jsem přesně tam, kde teď mám být. Myslím, že tento pocit tu asi padne na každého. Pohltí vás to tu, vtáhne do zdejší atmosféry a nedovolí vám pochybovat o tom, že byste tu právě teď neměli být.

Dnes jsem začala kurz Application of Therapy in Thai Massage v Sunshine Massage School. Jak název napovídá, věnujeme se zde diagnostice a terapii konkrétních omezení. Vyučuje nás Itzhak a jeho žena Bebe. On původem Izraelec, ona Španělka. Oba dva se věnují Thajské masáži mnoho let a jsou to velice spirituální lidé, kteří se na člověka dívají holistickým způsobem a tak k němu i přistupují. V tomto duchu jsme vedeni i my.

Líbí se mi mít pro změnu učitele- nethajce. A to hned z několika důvodů:

1)    mají opravdu obdivuhodný repertoár konceptů/metodik/technik, které ovládají a předávají nám z každé něco, vždy v návaznosti na Thajskou masáž,

2)    jejich znalost angličtiny je na vysoké úrovni a jsou tedy schopni odpovídat na všechny otázky, které jsou jim kladeny,

3)    mají velice dobré znalosti anatomie, což se hodí, pokud máte rádi přesné vyjadřování v popisu činnosti, kterou se máte naučit.

To vše dělá výuku velice zajímavou. Občas mám pocit, že bych si potřebovala párkrát přehrát to, co říká, abych na něco nazapoměnla. Rovněž se mi líbí, že Itzhak popisuje mnoho souvislostí mezi úrovní energetickou a fyzickou a to nám opět otvírá oči v dalších směrech.

Dnes byl první den výuky, ale já vím jistě jedno. Tento týden musím zbystřit své vnímání a vybičovat se k tvrdé práci. Byla by škoda z tohoto kurzu „nevytřískat“ maximum, protože mám pocit, že je toho hodně, co si z něj mohu odnést. Je to pro mě velká výzva. Jednak proto, že je tu téměř 40 stupňů Celsia a po obědě je docela těžké neodpadávat do kómatu a jednak proto, že je nás ve třídě 15, takže pozornost učitele je rozprostřena mezi velký počet studentů.

Uvidíme, jak se toho zhostím. Mnoho z Vás bude mít možnost okusit to na vlastní kůži (fascie a svaly a klouby a kosti)!

Nataša

Vložte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*