Masáže a protahování bez bolestí

Thajská masáž nabízená ve většině salónů je relaxační masáž. Jejím účelem je zrelaxovat, tedy uvolnit klienta, nejen po stránce fyzické, ale i psychické. V případě, kdy klient pociťuje nepříjemnou bolest, je relaxace znemožněna. Tělo automaticky podvědomě reaguje na bolestivý podnět stažením, což je pravý opak toho, co má masáž celého těla navodit – uvolnění.

Protažení těla vždy s citem

Protažení nesmí být nikdy bolestivé! Pokud při protahování cítíte nepříjemnou bolest, jediné, k čemu to povede je tzv. stretch reflex (obranná reakce svalu na protažení, které je neúměrné možnostem svalu nebo je navozeno příliš rychle). Při stretch reflexu dojde ke kontrakci svalu, která brání jeho poškození při nesprávném protažení. Je to jednoduché: bolestivé protažení způsobí stretch reflex a ten způsobí kontrakci, stažení svalu – to je opak toho, co chceme, uvolnění. Takže protažení ano, ale s citem!

Protahujte se i sami

Nic nedělejte na sílu. Tohle mějte na paměti, i když se budete protahovat sami. Při správném protahování svalů byste měli cítit tah, který se postupně uvolňuje a zvětšuje se rozsah pohybu, kterým protažení navozujete. To vyžaduje cit a trpělivost, svalu to chvíli trvá, než se uvolní. Neplatí úměra: čím víc stažený sval, tím větší sílu použiji!!!

Thajská masáž není mučení

Když někdy půjdete na thajskou masáž a masérka vás bude trápit tak, že Vám potečou slzy z očí (i to se mi stalo), utečte prosím. Thajská masáž je technika s úžasnými účinky, které se však mohou projevit pouze v případě, že je správně a odborně provedena. V tomto případě budete po thajské masáži odcházet s pocitem, že jste o 10 kilo lehčí a bezstarostní.

Nataša, thajské masáže Brno

Komentáře jsou zakázany.