Přes Himaláje do školy

Rok se s rokem sešel a poštěstilo se mi, že jsem opět mohla vyrazit do oázy klidu, milovaného Chiang Mai. Trvalo to „jen“ 31 hodin se sem dostat. Tři vzlétnutí, tři přistání, dva východy slunce a jeden západ, jedno promoknutí v Helsinkách před letadlem, jedno zalehlé ucho a jedno zablokované žebro… ale jsem tady.

Jedno odpoledne na rozkoukání a hned ráno jsem vyrazila do školy na svůj první kurz – Thai foot massage and reflexology. Kloy, majitelka školy, si mě pamatuje z loňska, když jsem tu dělala kurz thajské olejové masáže. Jak milé, ostatně jako všechno tady. Seznamuji se se svoji lektorkou Jo, a už cupitáme do učebny, je to jedna na jednu, takže se nemusím zdržovat s jinými studenty. Ne, že bych je neměla ráda, ale zrovna u masáže nohou nejsou potřeba a aspoň mám učitele jen pro sebe a své všetečné otázky.

Jak se na našem – již brzy novém webu dočtete, Thajská reflexní masáž nohy a reflexologie chodidla je nejen velmi příjemná záležitost, ale také velmi komplexní procedura, která ovlivňuje oběhový a nervový systém, snižuje svalové napětí a stres a skrze reflexní body a dráhy stimuluje tělesné orgány a zlepšuje tak jejich funkčnost. Kromě nastávajících maminek v prvním trimestru a osob s poraněním kůže v oblasti nohou může tuto masáž vyzkoušet každý. A že je o co stát!

Den utekl rychle, vzhledem k tomu, že nejsem nováček, jsme projely dnešní náplň v cuku letu, takže ještě zbyl čas skočit si na lekci jógy, kterou jsem našla za rohem. A vida! Mé z letadla zablokované žebro je zpět na svém místě a vyrostla jsem aspoň o pět čísel. Takže jsem šťastná jako blecha a tímto chci udělat reklamu mému připravovanému cvičení v SENstudiu pro všechny, co nemají rádi bolest. Bude to takové rodinné, maximálně pro 3 lidi, naučím vás poslouchat své tělo a pracovat s ním. Buďte připraveni! Snad brzy.

U masáže nohou jsem si lebedila blahem, takže se těšte, až tuto slast přivezu do SENstudia!

vaše

Maruška

Komentáře jsou zakázany.