Předcházejte bolestem zad i nemocem

Mnoho lidí dnes trápí bolesti zad. Celá řada lidí trpí také strukturálními změnami páteře a velké procento jich nakonec skončí „pod kudlou“. Nejčastější jsou operace plotýnek v bederní páteři, ale patří sem i mnoho dalších, zpravidla stabilizačních výkonů. Thajská masáž není kontraindikací ani v těchto případech. Je třeba se pouze vyvarovat rotačním pohybům a dalším omezením, která jakožto vystudované fyzioterapeutky známe a jsme tak schopny pomoci i těmto klientům. Vše je o vzájemné domluvě a dobré komunikaci (verbální i neverbální) i v průběhu masáže.

Thajské masáže a cukurovka

Mezi nejčastější metabolická onemocnění patří diabetes mellitus (cukrovka) druhého typu, se kterým se léčí zpravidla lidé středního a vyššího věku. Thajská masáž příznivě ovlivňuje sníženou citlivost dolních končetin u diabetiků a zpomaluje tak negativní projevy této nemoci. Absolutní kontraindikací je pouze dekompenzovaný stav klienta, který musí řešit lékař.

Vyjmenovala jsem zde několik velmi častých onemocnění, nicméně obtíží, které umí thajská masáž ovlivnit, je mnohem více.

Maruška, masáže Brno

Komentáře jsou zakázany.