Dobrá škola thajské masáže je základ

Dobrou thajskou masérku nedeterminuje její národnost, ale především vztah k profesi, kterou si vybrala. Jedinou výhodou Thajek oproti masérkám z jiných zemí je to, že pochází z Thajska, země původu thajské masáže. Nicméně dnes, v době snadného cestování, může kdokoli z Evropy či jiné části světa navštívit mistry v Thajsku a učit se od nich. Studium u tamních mistrů masáže považuji za nezbytně nutné. Jedině v Thajsku máte možnost nasát atmosféru a způsob života charakteristický pro tuto zemi, který se odráží i v thajské masáži (klid, pokora, respekt, pomalé tempo života).

V Thajsku jsou renomované masérské školy, které se věnují výuce thajské masáže desetiletí a zaštiťují vysokou kvalitu výuky. Jsou v nich vzdělaní učitelé, kteří jsou schopni předat svým studentům techniku i s teorií, která je pro zvládnutí praktické masáže nezbytná. Pro pochopení teoretických principů a zvládnutí praktické techniky je potřeba určitý potenciál. A ten se neodvíjí od země, ze které student pochází.

Jak thajští učitelé učí?

Thajská masáž je technika, kterou je třeba se naučit, ať jste Thajka, či cizinec. Proces učení masáže je předávání informací, znalostí a zkušeností mezi učitelem a žákem. Kvalita tohoto procesu závisí na studentovi i učiteli. Ne každý učitel thajské masáže disponuje dostatečnou kapacitou na to, předat své znalosti studentovi. Ne každý student disponuje potenciálem přijmout a osvojit si znalosti předávané učitelem. Vzdělání je dlouhodobý proces, není to o tom, udělat si jeden certifikovaný kurz a nabít dojmu, že už všechno znáte. Je třeba se vzdělávat celoživotně a s vědomím, že je toho stále mnoho, co objevit, a jak posunout své možnosti dál. Jedině tak dosáhnete v této nelehké profesi vysoké odbornosti a budete moci dát svým klientům ze sebe to nejlepší.

Komentáře jsou zakázany.