Thajsko zblízka – Můj první týden v Chiang Mai / Jana

Při setkání s Thajskem jsem se zapotila a to doslova. Jak kvůli vysokým teplotám, tak kvůli komunikaci s taxikáři na letišti, kteří neznali cestu k mému ubytovaní. Naštěstí jim majitelka guest housu thaijsky dala instrukce kudy a kam jet a já jsem se po 32 probděných hodinách cestování konečně dočkala vytoužené sprchy a postele…

Obrázek1

Následující den jsem se probouzela plná očekávání, ale také obav z toho, co mne vlastně v Chiang Mai čeká. Obzvláště poté, co jsem narazila na první živou duši v podobě potkana, kterého jsem vyrušila od snídaně. První dojem z Chinang Mai byl ten, že je to (oproti mému očekávání) poměrně rušné město. Ono taky není se čemu divit, když Thajci k překonání byť minimální vzdálenosti využívají motocykl. Poté, co jsem si trochu navykla na místní dopravní situaci a vzdala jsem veškeré snahy o hledání přechodů a zvykla si na přecházení kdekoli, hlavně rychle a s maximálním soustředěním, jsem se dostala do starého města Chiang Mai.

Obrázek3Obrázek2

Staré město má tvar čtverce a je to místo, kde je nejvíce chrámů a také místních trhů. Na trzích bylo příjemné pozorovat ruch každodenního života obyvatel Chiang Mai. Oproti tomu v chrámech jsem mohla na chvíli spočinout a užívat si oázy klidu za poslechu příjemného a nežného cinkání zvonečků rozvěšených na střechách chrámů. Za tři volné dny jsem zvládla ujít přes 30 kilometrů, navštívit Noční bazar, Nedělní trh a 12 chrámů, přičemž posledním navštíveným byl Wat Chedi Luang. Zde jsem měla to štěstí, že jsem se nachomýtla k meditaci skupiny mnichů a měla jsem čas uklidnit svou mysl, poděkovat tam nahoru za bezpečnou cestu do Thajska a vyslat jim svá přání.

Obrázek5Obrázek4IMG_20170810_091222

S pondělkem přišel i první škloní den. Ve třídě se nás sešlo celkem devět – já, čtyři slečny z Italie, Izraele, Holandska a Japonska a tři muži z Argentiny, Francie, Řecka a Spojených států, plus naše vyučující Tiwa z Chiang Mai. Po prvním dni jsem si říkala, že nemám šanci  si tolik věcí si zapamatovat, ale s každým dalším dnem mi nová látka přišla přirozenější a lépe zapamatovatelá. Dnes, tedy v sobotu, kdy jsme se se spolužáky sešli ve škole na opakovací den jsem již zvládla provést Thajskou masáž, tedy její část probranou vrámci jednoho týdne, bez nakukování do skript. Tak jsem zvědavá, co nového si pro nás Tiwa přichystá na další týden. Pevně věřím, že s naším zapálením pro nové véci a s mezinárodním humorem se úspěšně promasírujeme až k závěrečné zkoušce!

Komentáře jsou zakázany.