Sunshine Massage School a Nataša po 4 letech

Většina příspěvků na blogu SENstudia je z našich studijních cest do Thajska. A tentokrát je řada na mě!

Čas letí, co si budeme povídat. A od mojí poslední návštěvy Sunshine Massage School uplynuly už 4 roky. Důvod, proč jsem si udělala ve svém vzdělávání tak dlouhou pauzu, je prostý. Je to naše malá Tea. Teď má dva a tři čtvrtě roku a to už je dost na to, aby v Chiang Mai vydržela týden s tatínkem od rána až do pozdního odpoledne, kdy budu ve škole. Nemám obavy, že by Tom nezvládl být s Teou sám, vzhledem k tomu, že to dělá od jejího narození naprosto běžně a přirozeně. Ale toto je trošku jiná situace než doma– budeme na druhé straně zeměkoule, vypadá to tam jinak, je tam jiný klima, jiní lidi, jiný jídlo, prostě je tam jiný úplně všechno… A já si každý ráno odfrčím do školy a zjevím se až odpoledne. Teď už to ale ti moji dva zvládnou a já se budu moct věnovat tomu, co mi ty roky velmi chybělo.

Jet na kurz do Thajska není jen o nových informacích a dovednostech. Jde i o to, osvěžit si, co běžně v práci děláme. Vždy existuje prostor, jak danou polohu (svoji či klientovu)  upgradovat, jak lépe zacílit působení přenášené síly, či jak udělat lepší sekvenci z toho, co již známe. A pak jsou tu ostatní studenti, hodně Francouzů, Japonci, Američané…  a každý pracuje trochu jinak a vy máte během kurzu možnost s nimi trénovat, mluvit, sdílet a to člověku velmi osvěží, proč se vlastně věnuje thajské masáži a jak univerzální technika to je. Tyto „advanced workshops“ nevyučují Thajci (nebo opravdu velmi vzácně), ale lektoři z celého světa – mě teď bude učit Itzhak – Irzaelec. Toto jsou takoví „massage guru“ – znají vícero technik, které prolínají do tradiční thajské masáže a tak je jejich kurz vždy nadupaný novými pohledy a člověk se pak chce naučit spoustu dalších konceptů, protože se přece tak báječně doplňují s thajskou masáží a dohromady vytváří úžasný celek :)

U Itzhaka jsem na kurzu již byla, před 5 lety. A byl to ten nejzajímavější kurz, jakým jsem kdy prošla. A protože tentokrát nebudu mít prostor pro to, abych po škole přišla na hotel a další dvě hodiny se věnovala utřídění informací z daného dne a ideálně i tréninku s nějakým spolužákem, tak jsem vyhodnotila, že bude nejlepší si zopáknout tento kurz, který jistě za těch 5 let prošel nějakou metamorfózou.

Jen pro doplnění – když jezdíme do školy v Thajsku – není to dovolená. Studium nekončí v okamžiku, kdy vypadnete ze školy. Končí většinou až večer, kdy máte všechno dopodrobna zapsané, vyzkoušené a znovu přečtené. To je jediný způsob, jak si kvanta nových informací uložit v hlavě a v pohybových vzorcích a přivézt je zpět domů a tam je aplikovat. Člověk je navíc ze školy docela rozhašenej, často se pracuje intenzivně na energetických dráhách a ne každý student má citlivé a vnímavé ruce (nohy, lokty…) a když nepracujete vy na někom, tak někdo pracuje na vás a to je po pár dnech dost vysilující. Po fyzické i energetické stránce.

Proto jsem si záměrně vybrala kurz, kterým jsem již jednou prošla, abych vypilovala to, co ještě není úplně „hladké“ a osvěžila si to, co jsem již dávno zapomněla. A hlavně se inspirovala Itzhakovou prací, protože to je tanec terapeuta s klientem, který by si přál zažít snad každý, koho znám.

Dovolená začíná až po tom, co je ukončen kurz :)

Komentáře jsou zakázany.